Psychoterapia jest wspólną podróżą psychoterapeuty i klienta. Od pierwszej chwili budujemy bezpieczną przestrzeń, w której możesz stopniowo odsłaniać siebie zgodnie ze swoimi potrzebami. Cel podróży i jej przebieg ustalane są wspólnie na początku drogi. Dzięki temu możesz przyjrzeć się czemuś w nowy sposób, rozwijać umiejętności potrzebne do realizacji celu oraz odkrywać własne zasoby.
Proponuję psychoterapię w kierunku krótkoterminowym skoncentrowanym na rozwiązaniu. Metoda ta powstała w latach 80-tych. Stworzona została przez amerykańskich psychoterapeutów Insoo Kim Berg i Steve`a de Shazera oraz współpracujący z nimi zespół.
Sesja jest rozmową, w której zadaję pytania. Ułatwiają one odnalezienie zalet, możliwości, umiejętności potrzebnych do zbudowania celu i jego realizacji. Dzięki temu możesz stosunkowo szybko odzyskać panowanie nad swoim życiem, odbudować zadowolenie, poczucie własnej wartości, dobre samopoczucie. Tym samym lepiej radzisz sobie dzisiaj i w przyszłości.
Dla kogo psychoterapia?
Z psychoterapii może skorzystać każdy człowiek. Zapraszam przede wszystkim osoby:
- w obniżonym nastroju,
- w depresji,
- z odczuciem niepokoju czy lęku,
- z atakami paniki,
- z poczuciem bezradności,
- w stresie,
- z odczuciem wypalenia zawodowego czy z powodu sprawowanej opieki na chorą osobą,
- w kryzysie życiowym, emocjonalnym,
- będące w sytuacji utraty, żałoby,
- z zaburzeniami osobowości,
- korzystające z leczenia psychiatrycznego kierowane na psychoterapię.
Zachęcam również osoby:
- chcące poznawać siebie,
- uczące się pozytywnego myślenia,
- chcące dokonać ważnej zmiany w swoim życiu,
- kształcące się w kierunku psychoterapii.
Psychoterapia jest moją pasją, stale rozwijam swoje umiejętności, powiększam możliwości. Dbam, by była najlepszą z możliwych, poprzez korzystanie ze szkoleń i superiwzji. Wiem, że psychoterapeuta jest czasem wsparciem, czasem przewodnikiem, niekiedy rzemieślnikiem, bywa artystą. Ja widzę siebie jako człowieka, który pomaga najlepiej jak potrafi, korzystając ze wszystkich możliwych zasobów.
Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane z Łodzi i okolic.
Ewa Czernik
Terapia nerwicy, lęku
Nieraz zdarza się, że się czegoś boimy, obawiamy. Odczuwamy niepokój w nowej dla nas sytuacji, przeżywamy tremę przed występem lub rozmową z urzędnikiem czy policjantem. Obawiamy się, że ktoś nas nie oceni, tak jakbyśmy chcieli, np. podczas starania się o pracę.
Terapia depresji
Depresja kojarzona jest przed wszystkim ze smutkiem, niechęcią do aktywności, stronieniem od kontaktów towarzyskich. Różni się tym od obniżonego nastroju, że utrzymuje się przez większą część dnia i trwa więcej niż dwa tygodnie. Muszą też wystąpić dodatkowe objawy.